Systém novinek v PHP a MySQL - administrační část

Po úspěšném provedení instalce systému novinek se, pokud jste dodrželi postup instalace, administrační část nachází na adrese:

  • http://AdresaVasehoWebu/news/

Kdykoliv potřebujete přidat novinku, zadejte tuto adresu. Systém zobrazí formulář pro zadání přihlašovacího jména a hesla (to jsou ty údaje, které jste zadávali při instalaci). Pokud zadáte správné údaje a odešlete formulář, systém se přepne do tzv. administrační části.

Administrační část

Administrační část se skládá z hlavičky, ve které se zobrazuje Vaše přihlašovací jméno a odkaz pro odhlášení, na dalším řádku se pak zobrazuje počet novinek a možnost přidání nové novinky. Pod touto hlavičkou se pak zobrazuje tabulka se seznamem všech novinek v databázi (verze 1.0 zatím nepodporuje žádné stránkování, proto se zobrazují všechny novinky uložené v databázi). Samozřejmě, že po instalaci systému v databázi žádná novinka není, takže se nezobrazuje ani tato tabulka (zobrazí se po založení první novinky).

Přidávání novinek

Ovládání systému je velice jednoduché. Klepnutím na odkaz Přidat novou novinku se zobrazí formulář pro přidání nové novinky. Ten obsahuje položky:

  • Datum
  • Nadpis novinky
  • Obsah novinky
  • přepínač zobrazovat datum novinky
  • přepínač formátovat obsah novinky

Povinné jsou položky Datum a Obsah novinky. Pokud vyplníte položky Datum a Nadpis novinky a ponecháte přepínač zobrazovat datum novinky zatržený, bude se při vypisování novinky zobrazovat jako její nadpis nejen datum, ale i zadaný nadpis (oddělený od data pomlčkou). Pokud vypnete zatržení přepínače zobrazovat datum novinky, nebude se při vypisování této novinky vypisovat zadané datum, ale položka Nadpis novinky se stane povinnou položkou pro vyplnění formuláře (bude se pak vypisovat místo data).

Přepínač formátovat obsah novinky slouží k tomu, aby se při vypisování novinky na stránkách povolilo (přepínač zapnutý) nebo zakázalo (přepínač vypnutý) formátování zapsaného textu převaděčem Texy (syntaxe viz Texy syntax), který můj systém používá. Doporučuji tento přepínač ponechat zatržený. Vzhledem k tomu, že můj systém umožňuje novinky zobrazovat ve třech módech, je potřeba na to myslet při vyplňování jejich obsahu. Dva zobrazovací módy zobrazují novinky jako seznamy (seznam definic DL a netříděný seznam UL) a při jejich použití je Texy nastaveno tak, aby obsah novinky formátovalo jako řádkový element, nikoliv jako odstavec. Odstavcové formátování obsahu novinek je nastavenou pouze při vypisování třetím módem (odstavce P). Při vypisování obsahu novinek v administrační části k žádnému formátování nedochází.

Editace novinek

Můj systém umožňuje nejen novinky přidávat, ale rovněž je editovat nebo mazat. K tomuto účelu slouží příslušné odkazy u každé novinky zobrazené v tabulce administrační části novinek. Funkčnost těchto odkazů snad není nutné popisovat — je pochopitelná z kontextu.

Komentáře

Skvělé 

To vypadá na velice zajímavý systém.

Napsal(a): Ivan (http://h1.ripway.com/softace/), 16.07.2006, 17:02:07

Re: Skvělé 

Je to velice jednoduchá aplikace. Můj první větší počin při programování MySQL prostřednictvím PHP. Nemyslím si, že je to něco extra. Určitě by se to dalo udělat jinak a líp. Pro moje účely to ale stačí. Jen tak mimochodem, změnil jsem šablonu blogu, takže už je zbytečné, přidávat rádobykomentáře, které budou obsahovat adresu na nějaké erotické stránky, protože adresu sice zobrazím, ale neprolinkuji. Take PageRank si nezvýšíte.

Napsal(a): Bohumír Bednařík (BoboCop) (http://www.bobocop.cz/), 16.07.2006, 18:58:57

 

Napsal(a): 26.12.2006, 10:39:36

Přidání komentáře...


Poznámky k vyplnění formuláře

Nepoužívejte žádné HTML značky.
URL začínající http:// nebo ftp:// budou převedeny na odkaz.
Aby byl odkaz funkční, musí být z obou stran URL mezera.

   


Přeskočit na obsah